متفکران متنوع مساوی است با نتایجی بهتر

-بهترین-تصمیم-ریاضیات-نشان-داد-متفکران-متنوع-مساوی-است-با-نتایجي-بهتر.jpg

اتخاذ بهترین تصمیم ریاضیات نشان داد متفکران متنوع مساوی است با نتایجي بهتر

متفکران متنوع مساوی است با نتایجی بهتر این را ریاضیات اثبات کرده است.

خواه انتخاب مسیر دسته‌ای از مورچه‌ها یا افرادی که می‌خواهند از خیابان عبور کنند. تبادل اطلاعات در تصمیم‌گیری‌های روزمره امری کلیدی است. اما تحقیقات جدید دانشگاه ایالتی فلوریدا نشان داد که فرآیند تصمیم‌گیری گروهی ممکن است بهترین نتیجه را داشته باشد. درصورتی‌که اعضا اطلاعات را کمی متفاوت از دیگر اعضا پردازش کنند.

بهارگف کرمچد، استادیار ریاضیات و تیمی از محققان امروز مطالعه جدیدی را منتشر کردند. که به نحوه تصمیم‌گیری گروه‌ها و پویایی تصمیم‌گیری سریع و دقیق می‌پردازد. وی دریافت که شبکه‌هایی متشکل از افراد تکانشی و سنجش‌گر، به‌طور متوسط سریع‌تر و بهتر از گروهی با اندیشمندان همگن و هم‌نظر تصمیم می‌گیرند.

کرمچد گفت: «در گروه‌هایی با افراد تکانشی و سنجش‌گر، اولین تصمیم سریع توسط یک فرد تکانشی گرفته می‌شود که برای انتخاب خود به مدارک کمی احتیاج دارد. اما، حتی اگر اشتباه باشد، این تصمیم سریع می‌تواند گزینه‌های صحیح را برای دیگران نشان دهد. این در گروه‌های همگن صدق نمی‌کند.»

تبادل اطلاعات

محققان در این مقاله خاطرنشان کردند که تبادل اطلاعات در انواع کارکردهای زیست‌شناختی و اجتماعی بسیار مهم است. اما کرمچد گفت گرچه به اشتراک‌گذاری اطلاعات در شبکه‌ها کاملاً موردمطالعه قرارگرفته است. اما در مورد چگونگی ادغام افراد در یک شبکه در اطلاعات همتایان خود با جمع‌آوری شواهد خصوصی، کار بسیار کمی انجام‌شده است. بیشتر مطالعات، چه نظری و چه تجربی، بر این نکته متمرکز بوده است. که چگونه افراد منزوی، به‌طور مطلوب شواهد را برای انتخاب خود دست‌چین می‌کنند.

کرمچد گفت: «انگیزه این کار آن بود که چگونه افراد باید شواهدی را که خود می‌بینند. را با مدارکی که از همسالان خود می‌گیرند برای به دست آوردن بهترین تصمیمات ممکن، جمع می‌کنند؟»

کرزیمیر یوسیچ، استاد ریاضیات، زیست‌شناس و بیوشیمیست در دانشگاه هوستون و نویسنده ارشد این مطالعه، خاطرنشان کرد. که این فرآیند زمانی بهترین نتیجه را دارد که افراد در یک گروه از زمینه‌های متنوع خود بیشترین استفاده را برای جمع‌آوری دانش لازم برای ساختن یک تصمیم نهایی داشته باشند.

یوسیچ گفت: «تصمیم‌گیری جمعی اجتماعی در صورتی ارزشمند است که همه افراد به انواع مختلف اطلاعات دسترسی داشته باشند.» کرمچد برای رسیدن به نتیجه‌گیری خود از مدل‌سازی ریاضی استفاده کرد اما گفت که فضای تحقیق برای مطالعات بیشتر وجود دارد.

کرمچد گفت که مدل وی فرض می‌کند که شواهد جمع‌آوری‌شده توسط یک فرد مستقل از شواهد جمع‌آوری‌شده توسط یکی دیگر از اعضای گروه است. اگر گروهی از افراد سعی دارند بر اساس اطلاعاتی که در دسترس همه است. تصمیمی اتخاذ کنند، مدل‌سازی اضافی نیاز به نحوه تأثیر همبستگی در اطلاعات بر تصمیم‌گیری جمعی دارد.

وی گفت: «به‌عنوان‌مثال، برای انتخاب بین رأی دادن به جمهوری‌خواه یا دموکرات در انتخابات، اطلاعات در دسترس همه معمول است و به‌طور خاص برای یک فرد تهیه نمی‌شود. ازجمله این همبستگی‌ها نیاز به توسعه تکنیک‌های جدید برای تجزیه‌وتحلیل مدل‌های توسعه‌یافته ما است.»

منبع

اتخاذ بهترین تصمیم: ریاضیات نشان داد متفکران متنوع مساوی است با نتایجی بهتر.

مطالب مشابه

فیزیکدانانی که رمز و راز سیاه چاله ها را باز می کنند، جایزه نوبل را می گیرند.

به سمت خازن چگالی انرژی فوق العاده بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

scroll to top